Annons

Annons

Annons

Annons

DVT-framgångar i Värmland

Isolde Lenneer & Lea Levin blev etta i Disco duo.

Annons

Dansverkstan Tidaholm var i helgen på tävling i Degerfors och här är resultaten.

Disco solo rekrytering kids: 1) Embla Bergsten

Disco solo rekrytering children: 4) Linn Andersson. 10) Ellen Lundberg

Disco solo rekrytering junior: 7) Amilia Melin, Linnea Andersson. 13:e Ebba Ezelius

Disco solo Rising star children: 6) Lea Levin. 7) Malva Ider. 11) Isolde Lenneer. 13) Tyra Axelsson Klint, Nova Lemcke, Mira Sveder.

Disco solo rising star junior: 6) Tua Sveder, Ella Gustavsson. 15) Alma Åsenlund. 26) Ammi Lindberg.

Disco solo superstar children/junior: 5) Vera Fredriksson. 8) Nora Ider, Lisa Ahlin.

Disco solo superstar youth: 5) Amanda Fredriksson.

Disco solo elit junior/ adult: 1) Emmy Dönnes. 3) Agnes Holmbäck Svensson.

Annons

Disco duo rekrytering children: 1) Mira Sveder & Tuva Brittenstam Rydell. 4) Tyra Axelsson Klint & Ellen Lundberg.

Annons

Disco duo rekrytering junior: 6) Stina Josefsson & Linnea Andersson. 9) Linn Andersson & Linnea Kantonen.

Disco duo rising star children: 1) Isolde Lenneer & Lea Levin. 4) Malna Ider & Nova Lemcke.

Disco duo superstar junior: 1) Emmy Dönnes & Vera Fredriksson. 3) Ella Gustavsson & Tus Sveder. 4) Nora Ider & Lisa Ahlin.

Disco duo superstar adult: 1) Agnes Holmbäck Svensson & Nathalie Forsberg.

Disco small teams elit: 2) Star Champions.

Disco small teams children/junior: 5) Sparkles. 6:a Exotic.

Discojazz solo children/junior: 2) Lea Levin. 7) Amilia Melin.

Discojazz duo children/junior: 1) Lea Levin & Mira Sveder. 2) Linnea Andersson & Stina Josefsson. 3) Linnea Kantonen & Ammi Lindberg.

Slowdance solo rekrytering children: 3) Tuva Brittenstam Rydell. 4) Embla Bergsten. 7) Linn Andersson, Nova Lemcke. 10) Tyra Axelsson Klint, Alice Nyström, Ellen Lundberg, Stina Josefsson.

Slowdance solo rekrytering junior: 8) Ella Gustavsson. 14) Amilia Melin. 17) Linnea Kantonen, Linnea Andersson.

Slowdance solo rising star children: 6) Isolde Lenneer.

Slowdance rising star solo junior: 2) Vera Fredriksson. 6) Tua Sveder. 9) Alma Åsenlund.

Slowdance solo superstar junior: 2) Emmy Dönnes. 5) Amanda Fredriksson.

Annons

Annons

Slowdance solo superstar Adult: 2) Agnes Holmbäck Svensson.

Slowdance duo rekrytering children: 1) Mira Sveder & Nova Lemcke. 2) Lea Levin & Tuva Brittenstam Rydell.

Slowdance duo rekrytering junior/youth: 1) Ella Gustavsson & Tua sveder. 4) Linn Andersson & Linnea Kantonen.

Slowdance duo rising star junior/adult: 1) Agnes Holmbäck Svensson & Nathalie Forsberg. 5) Isolde Lenneer & Vera Fredriksson. 6) Alma Åsenlund & Lisa Ahlin.

Slowdance trio: 2) Agnes Holmbäck Svensson & Amanda Fredriksson & Alma Åsenlund.

Hiphop solo rekrytering kids/children: 4) Malva Ider, Embla Bergsten. 7) Nova Lemcke, Alice Nyström.

Hiphop solo rising star children: 4) Isolde Lenneer. 5) Lea Levin. 6) Tuva Brittenstam Rydell.

Hiphop solo rising star junior: 9) Tua Sveder, Ammi Lindberg.

Hiphop solo superstar junior: 3) Vera Fredriksson.

Hiphop duo rekrytering children: 2) Malva Ider & Alice Nyström.

Hiphop duo rising star children: 2) Lea Levin & Tuva Brittenstam Rydell.

Hiphop duo rising star adult: 1) Agnes Holmbäck Svensson & Amanda Fredriksson.

Hiphop duo superstar junior: 1) Nora Ider & Vera Fredriksson.

Annons

Annons

Till toppen av sidan