I listan över antagna är både förstahands- och lägrevalssökande inkluderade. Alla som finns med i listan är erbjudna en plats på den skola de sökt till.

Här är alla vi som kom in på Naturbruksgymnasiet Sötåsen:

Naturbruksprogrammet Djur:

Abrahamsson Carlstedt Julia

Ahlbom Sofia

Albansson Fanny

AlmsandMedea

Anderberg Thea

Andersson Johanna

Andersson Viola

Andersson Örqvist Wilma

Arthur Hanna

Arvidsson Jonatan

Backman Louise

Benediktusson Elina

Bengtsson Woldemar Albin

Berglin Louise

Buder Hugo

Bäckström Mimmi

Bäckström Petra

ClaessonLinn

Dafid Ninve

Dahlberg Lina

Eliasson Hugo

Elm Tilda

Enlund Linnea

Evaldsson Emma

Flach Jacqueline

ForsbergTova

FrykbergEmilia

GilborneEmma

Granehed Ella

Green Linnea

GripJessica

Gustafsson Ella

Gustavsson Julia

Gustavsson Moa

Göthe Emma

HagaeusEmma

HallJessica

HammarEmil

Hanning Juhlin Isabelle

Hardarsson Hanna

Hedenqvist Hanna

Hertzberg Sara

Hjort Line

Holgersson Clara

Holmgren Liam

Hällsås Fanny

Håkansson Klara

HögfeldtTuva

Jansson Viktor

Johannesson Jönsson Sandra

Johansen Bergsta Marianne

Johansson Alexandra

Johansson Alva

Johansson Filippa

Johansson Isabelle

Johansson Lisa

Johansson Martin

Jonasson Alexandra

Jonsson Madelen

Jörgensen Felicia

Jörgensen Tindra

KarlssonEvelina

KarlssonStephanie

Karpati Minar

Klemming Hilda

Kramer Nelly

Kringlund Kajsa

Larsson Hanna

Larsson Hilma

Lennartsson Emilia

Linder Thilda

Lindström Emilia

Livingstone Laurie

Ljus Melker Simon

Lund Borg Sigrid

Magnusson Alva

Annons

Malmsten Alma

Malmström Linnéa

Mann Lovisa

Martinsson Denize

Martinsson Malin

Morin Sonja

Nilsson Alva

Nilsson Angelika

Nord Tova

Nordenlind Nicole

Nordin Lucas

Nyström Nilsson Nora

Nöjdberg Monica

Obeng Jerica

Oldin Tilde

Olla Levin Tilde

Olsson Jessica

Olsson Madeleine

Olsson Olof

Oscarsson Emma

Pettersson Nathalie

Rilheim Nova

Rydberg Tilde

Sahlé Oliver

SaloTova

Sandin Jennifer

Sjöberg Linn

Skaarup Ronja

Skall Tea

Skoglund Ida

Smedman Evelina

StammisOliver

Ström Emma

Stålnacke Amanda

Svensson Marie

Tervo Alexander

ThybergNinni

Timén Lundell Nike

Toreld Eldrid

VejnovicAnna

Vestlund HögbergNatalie

Wallin August

Westberg Kajsa

Wojcik Emil

Öhman Diana

Naturbruksprogrammet Lantbruk:

Alexandersson Henry

Andersson Filip

Andersson Gabriel

Arbin Liv

ErikssonEmelie

Forssander Felix

Havsmon Arthur

Hovbjer Edvin

Jonzon Elsa

Kaminsky Erik

Karlsson Brattlöf Alexander

KarlssonOlivia

Lindqvist Elias

Olausson Linn

Pettersson Max

Rajakallio Frida

Rasmusson Anja

Rengart Jennifer

Vikman Oliver

Vikström Emil

WennerholmAlbin

Naturbruksprogrammet Trädgård:

Andrén Kalle

Engström Leo

FalkEmma

Hackzell Häggmark Esther

Halldin Sofie

Introduktionsprogram (IMPRO):

Anderberg Thea

Börjesson Elin

Dahlqvist Jeasmine

HenningssonWilma

Johansson Alice

JonssonEric

KarlssonJosefine

Kutzner Theresa

Larsson Jasmine

Lindholm Julia

Lindqvist Emelie

RingvallAndréa

Shmsohn Linda

Timmerfors Fanny

Programmet för skog, mark och djur (gymnasiesärskola):

Gunnarsson Simon

KarlssonRobin

Malmevik Simon

Perier Wiktoria

Renmar Love

Stojsic Kim