Annons
Vidare till vastgotabladet.se
Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

DVT-framgångar i Värmland

Dansverkstan Tidaholm var i helgen på tävling i Degerfors och här är resultaten.

Disco solo rekrytering kids: 1) Embla Bergsten

Disco solo rekrytering children: 4) Linn Andersson. 10) Ellen Lundberg

Disco solo rekrytering junior: 7) Amilia Melin, Linnea Andersson. 13:e Ebba Ezelius

Disco solo Rising star children: 6) Lea Levin. 7) Malva Ider. 11) Isolde Lenneer. 13) Tyra Axelsson Klint, Nova Lemcke, Mira Sveder.

Disco solo rising star junior: 6) Tua Sveder, Ella Gustavsson. 15) Alma Åsenlund. 26) Ammi Lindberg.

Disco solo superstar children/junior: 5) Vera Fredriksson. 8) Nora Ider, Lisa Ahlin.

Disco solo superstar youth: 5) Amanda Fredriksson.

Disco solo elit junior/ adult: 1) Emmy Dönnes. 3) Agnes Holmbäck Svensson.

Disco duo rekrytering children: 1) Mira Sveder & Tuva Brittenstam Rydell. 4) Tyra Axelsson Klint & Ellen Lundberg.

Disco duo rekrytering junior: 6) Stina Josefsson & Linnea Andersson. 9) Linn Andersson & Linnea Kantonen.

Disco duo rising star children: 1) Isolde Lenneer & Lea Levin. 4) Malna Ider & Nova Lemcke.

Disco duo superstar junior: 1) Emmy Dönnes & Vera Fredriksson. 3) Ella Gustavsson & Tus Sveder. 4) Nora Ider & Lisa Ahlin.

Disco duo superstar adult: 1) Agnes Holmbäck Svensson & Nathalie Forsberg.

Disco small teams elit: 2) Star Champions.

Disco small teams children/junior: 5) Sparkles. 6:a Exotic.

Discojazz solo children/junior: 2) Lea Levin. 7) Amilia Melin.

Discojazz duo children/junior: 1) Lea Levin & Mira Sveder. 2) Linnea Andersson & Stina Josefsson. 3) Linnea Kantonen & Ammi Lindberg.

Slowdance solo rekrytering children: 3) Tuva Brittenstam Rydell. 4) Embla Bergsten. 7) Linn Andersson, Nova Lemcke. 10) Tyra Axelsson Klint, Alice Nyström, Ellen Lundberg, Stina Josefsson.

Slowdance solo rekrytering junior: 8) Ella Gustavsson. 14) Amilia Melin. 17) Linnea Kantonen, Linnea Andersson.

Slowdance solo rising star children: 6) Isolde Lenneer.

Slowdance rising star solo junior: 2) Vera Fredriksson. 6) Tua Sveder. 9) Alma Åsenlund.

Slowdance solo superstar junior: 2) Emmy Dönnes. 5) Amanda Fredriksson.

Slowdance solo superstar Adult: 2) Agnes Holmbäck Svensson.

Slowdance duo rekrytering children: 1) Mira Sveder & Nova Lemcke. 2) Lea Levin & Tuva Brittenstam Rydell.

Slowdance duo rekrytering junior/youth: 1) Ella Gustavsson & Tua sveder. 4) Linn Andersson & Linnea Kantonen.

Slowdance duo rising star junior/adult: 1) Agnes Holmbäck Svensson & Nathalie Forsberg. 5) Isolde Lenneer & Vera Fredriksson. 6) Alma Åsenlund & Lisa Ahlin.

Slowdance trio: 2) Agnes Holmbäck Svensson & Amanda Fredriksson & Alma Åsenlund.

Hiphop solo rekrytering kids/children: 4) Malva Ider, Embla Bergsten. 7) Nova Lemcke, Alice Nyström.

Hiphop solo rising star children: 4) Isolde Lenneer. 5) Lea Levin. 6) Tuva Brittenstam Rydell.

Hiphop solo rising star junior: 9) Tua Sveder, Ammi Lindberg.

Hiphop solo superstar junior: 3) Vera Fredriksson.

Hiphop duo rekrytering children: 2) Malva Ider & Alice Nyström.

Hiphop duo rising star children: 2) Lea Levin & Tuva Brittenstam Rydell.

Hiphop duo rising star adult: 1) Agnes Holmbäck Svensson & Amanda Fredriksson.

Hiphop duo superstar junior: 1) Nora Ider & Vera Fredriksson.